30 malých nadějí pro skalický fotbal

V průběhu tohoto roku se mne čím dál více rodičů dotazovalo, zda ve skalickém fotbale máme přípravku – tréninky pro malé prcky. Bohužel jsem všem musel odpovídat – ne.

Přišlo mi to líto, že jsou zde rodiče, kteří mají zájem, aby jejich ratolesti měli nějaké koníčky a my (Meteor Stříbrná Skalice) jim nedokážeme nic nabídnout. S množícími se dotazy jsem si začínal říkat: „Proč ne?!“


Ještě v sezóně 2015-16 ve Skalici přípravka měla svůj tým. Bohužel však pro nedostatek dětí a malý zájem rodičů, byla tato kategorie ve Stříbrné Skalici zrušena. Od té doby uplynul nějaký čas, na Stříbrnoskalicko se přistěhovalo mnoho nových rodin a narodila se spousta dětí. A tak jsme si s Alešem Polákem řekli, že by byla obrovská škoda, jim to krásné skalické fotbalové hřiště nenabídnout.

Dohodli jsme se, že žádnou soutěž zatím přihlašovat nebudeme, ale pojmeme organizování tréninků formou hodinového kroužku, každý pátek odpoledne. Rozdali jsme informační letáčky do místní základní i mateřské školy a svolali první trénink na pátek 7. září.

Aleš se bohužel, kvůli rodinným povinnostem, nemohl prvního tréninku zúčastnit, a tak jsem požádal o pomoc spoluhráče z A mužstva – Mirka Loudu, Kubu Bubeníka a Martina Čekala. Za jejich pomoc jim patří velké díky, bez nich bych to nezvládl. Očekávání bylo veliké, ale účast 30 malých fotbalistů a fotbalistek mě opravdu mile překvapila.

Ano, na prvním tréninku se opravdu objevilo 30 malých nadějí. A myslím, že nejenom pro mne to byl krásný pohled na fotbalové hřiště plné nadšených dětí, běhajících za balónem.

Velké díky patří hlavně rodičům, kteří své děti přivedli. Až do dorosteneckého věku jsou to právě rodiče, kteří rozhodují, na jaký kroužek/trénink mohou jejich děti chodit. Takřka každé dítě rádo běhá a hraje hry. Tak proč tomu nedat nějaký smysl, třeba právě v podobě fotbalového kroužku.

Možná nevíte, zda Vaše dítě bude zrovna fotbal bavit. Toho se nebojte. V našem fotbalovém kroužku nejde jen o fotbal. Jde hlavně o pohyb, koordinaci a hru v týmu. A pokud by ho náhodou běhání za velkým fotbalovým míčem přestalo bavit, třeba ho zaujme malý žlutý míček na přilehlých tenisových kurtech.


Fotbalová školička je pro kluky i holky narozené v letech 2009-2014.

Probíhá každý pátek od 17.00 na fotbalovém hřišti ve Stříbrné Skalici.

Případné dotazy můžete směřovat na trenéry:

ročníky 2009, 2010, 2011             Aleš Polák          lapakos@seznam.cz                      734 303 442

ročníky 2012, 2013, 2014             Filip Smolík        smolik.filip@gmail.com                725 661 019

Kroužek organizuje klub Meteor Stříbrná Skalice, z.s.

www.meteorss.cz

Filip Smolík

 

 

 

2 komentáře

  1. Zdravím fotbalisty. Ti co mě znají, vědí, že nejsem velikým fandou fotbalu, ale musím Vám k tomuto článku přispět, pokud tak neudělal žádný rodič a žádný fotbalista. Přivedli jsme na vaše tréninky našeho synka a čekali jsme jestli ho fotbal bude bavit. Díky výborné přípravě a vašemu přístupu k našim capartům se Maxmilián těší na každý pátek až půjde znovu čutat 🙂 Pánové, díky za Váš čas i nadšení. Věřím, že díky tomu jak to děláte, bude za chvilku plná Skalice malých nadějných fotbalistů a brzy se dočkáme jejich prvního vítězného zápasu. Sportu zdar!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.