Brzy se nám otevře “Restaurace” Na Radnici

Na 14. zasedání zastupitelstva obce Stříbrná Skalice, dne 30.1.2019 byla otevřena obálka s nabídkou jediného zájemce na pronájem restaurace Na Radnici. Nabídku podala firma Start position s.r.o..

Zastupitelstvo nabídku jednohlasně přijalo a restaurace bude firmě Start position s.r.o. pronajata za 5.000,- měsíčně na dobu 3 let + 2 roky opce.

Společnost Start position, zastoupená panem Tomášem Dohnalem, již jednu restauraci ve Stříbrné Skalici provozuje. Pod názvem Restaurace Jen na Oko, v bývalé pizzerii U dvou čertů (Pražská 122).

Provoz Na Radnici by měl být zahájen v průběhu Března 2020 a nepůjde tak úplně o restauraci. Koncept provozu by měl být v dopoledních hodinách rychlé občerstvení s možností snídaní a odpoledne cukrárna/kavárna s dětským koutkem.

Nově by také “restaurace” Na Radnici měla být vytápěna krbovými kamny.

5 komentářů

 1. Je třeba doplnit pár informací k této zprávě. Původní nájemce nedostal prodloužení nájemní smlouvy, kde hlavním důvodem měla být nízká nájemní cena, kterou původně domluvil ještě pan Procházka. S touto cenou nesouhlasil pan Šmied a pan Valenta, kteří veřejně tvrdili, že lze pronajímat tak lukrativní zařízení za cenu výrazně vyšší. Na základě toho pak byla restaurace po nějaké době nabídnuta za nájemní cenu 10 000,- Dle očekávání se nikdo za tuto cenu nepřihlásil a po několika dotazech zastupitelů na starostu byla konečně vyvěšena výzva nová, kde ale cena nájmu nebyla stanovena vůbec. Poukazovali jsme na transparentnost takové výzvy. Teď se máme radovat, že po několika měsících se bude restaurace otevírat za původní nájemní cenu, společnosti vzniklé v roce 2018, která je již v nájmu u pana Valenty. Je na každém, aby si udělal názor sám. Jako poslední bych doplnil, že bylo na zasedání řečeno, že bude čepované pivo i večerní provoz. Tak snad, protože jednu fajn kavárnu-cukrárnu již ve Skalici na náměstí máme a spíše nám chybí příjemné místo kam si večer zajít na pivko.

  1. Zajímá mě, kde si bude možné dát oběd. Vloni v létě se nám stalo, že Ve mlejně byla uzavřená společnost, Pod radnicí zavřeno a jediná možnost byla Marjánka. Ovšem měli jsme kočárek, autobus zrovna nejel…Za tu dobu, co jsme stáli na městečku zaparkovalo několik aut , lidé mířili do zavřené restaurace.

   1. Popravdě nikdo pořádně neví. Pod názvem rychlé občerstvení může být téměř cokoliv. Ale myslím, že pořád není z kolaudovaná kuchyně, proto bych se divil, že se tam bude normálně vařit. Je škoda, že to nebude normální restaurace ta by byla určitě lepší. Musíme se nechat překvapit.

    1. Když někdo něco neví,tak není asi dobré tady rozvádět konspirační teorie,o tom, že není zkolaudována kuchyně a o tom, co se tam bude a nebude vařit.. Není nic jednoduššího,než se o víkendu zastavit za námi v Pizzerii,a vše rádi vysvětlíme, když se někdo přijde normálně zeptat. Takže ve zkratce, vařit se tam taky bude,a na oběd si tam určitě zajít budete moct. A večer posedět na pivo nebo víno určitě také.

     1. Dobrý den pane Stanislave, jsem rád, že jste napsal svůj příspěvek a informace doplnil. Stránka má prioritně plnit tuto úlohu. Pokud informace o nezkolaudované kuchyni je mylná, bude se vařit a bude možnost si večer dojít do příjemného prostředí na pivko, tak jedině dobrá zpráva pro nás všechny. Snažíme se vycházet z dostupných informací a někdy je problém informace ověřit. (proč tomu tak je bych se nerad zde rozepisoval) Jak se píše v článku výše i jak stojí v zápise ze zasedání, tak se má jednat o rychlé občerstvení s možností kavárny, cukrárny. Proto jsem si dovolil napsat, že se musíme nechat překvapit. Což nebylo myšleno jakkoliv negativně. Na závěr bych Vás rád požádal, zdali by jste mohl uveřejnit, kdy plánujete otevření. Zazněla informace o začátku měsíce března. Děkuji D.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.