Druhý ročník Stříbrnoskalického posvícení

Minulou sobotu 21.9 tomu byl přesně rok, co jsme se poprvé potkali na náměstí ve Stříbrné Skalici při prvním posvícení. Rok uběhl jako voda a máme za sebou již druhý ročník Stříbrnoskalického posvícení.

Za krásného počasí jste postupně zaplnili náměstí, což nás znovu ubezpečilo, že lidé mají zájem o společné akce, kde je možné se sejít se sousedy, kamarády, popovídat si, popít a v pohodové atmosféře se pobavit.

K posvícení patří jednoznačně koláče. Proto jsme vyhlásili první ročník soutěže o nejlepší sousedský koláč. Milým překvapením bylo, že se nakonec do soutěže přihlásilo 21 krásných a výborných koláčů, kde se soutěžilo o cenu poroty a cenu diváků. Rekordmankou byla paní Ramona Brabcová, která do soutěže společně se svou dcerou upekla sedm koláčů.
Porota vybrána z řad diváků měla nelehký úkol, ale nakonec vítězný koláč určila. Stejně tak diváci svým bodováním vybrali druhý vítězný koláč a bylo naší milou povinností obě letošní vítězky Jarku Koudelovou a Michaelu Masárovou odměnit cenami. Hlavní cenou byla mísa ručně zdobená známou a milou místní umělkyní. Některé ceny darovala společnost NOWACO, které ještě jednou za příspěvek děkujeme! Doufáme, že atmosféra všechny namotivovala na příští rok a přidají se další soutěžící.

Již dlouhodobě chceme podpořit mimo jiné i naši základní školu, která je pro obec tolik důležitá. Proto jsme požádali děti z místní ZŠ a MŠ o přípravu výtvarných dílek a v rámci oslav jsme uspořádali prodejní výstavu spojenou s aukcí vybraných dětských výtvorů. Dětskou nemalou snahu diváci velkoryse ocenili a povedlo se vybrat neuvěřitelných 9300Kč. Celá vybraná částka byla ještě tentýž den předána paní ředitelce ZŠ, která lidem za jejich podporu veřejně poděkovala.

Bylo opravdu potěšující, že se na náměstí sešlo tolik fajn lidí, kteří byli navíc ochotni podpořit dobrou věc!

Odměnou pro všechny děti byla námořnická pohádka od Divadélka Koloběžka. Počasí nám přálo a tak celé posvícení ukončilo až zapadající slunce.

Děkujeme všem, kteří se podíleli jakkoliv na přípravách celé akce, sponzorům, dětem, ale hlavně Vám občanům, že jste v dobré náladě dorazili a pomohli tak obnovit tradici Stříbrnoskalického posvícení.

Už se těšíme na třetí ročník v září 2020.

Vaše Vize pro Skalicko

 

 

0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments