Před volbami

Jen pár vět

Vzhledem k tomu, že jsem poslední dobou stále častěji dotazován na vznik a hlavně smysl našeho sdružení Vize pro Skalicko, rozhodl jsem se napsat následujících pár vět.

Je tomu skoro 7 let co jsme si se ženou postavili ve Stříbrné Skalici domek, zasadili stromky, pořídili psa a hlavně dva syny. I když jsme tu rádi, postupem času jsme došli k závěru, že je pár věcí, které by se daly, nebo spíše měly vylepšit.

Ale jak?

Můžete vlastní iniciativou pořádat různé společenské akce, můžete aktivně pomáhat například při úklidu obce a okolí, můžete sami pořádat kroužky pro děti, nebo dospělé a jistě se dá vymyslet více aktivit, kterými se dá vylepšit náš život v obci. Ale bez výrazné podpory obce není větší šance dosáhnout zásadních změn, které by vedly k výraznějšímu zlepšení života v našich obcích. Tak vznikla myšlenka založit nové sdružení, Vizi pro Skalicko.

Jak vzniklo VpS

VpS, neboli Vize pro Skalicko je sdružení, které prioritně vzniklo pro možnost účasti v následujících komunálních volbách. Myslím, že je všem naprosto jasné, že jeden člověk (v tomto případě starosta) nemůže nikdy, bez výrazné podpory a iniciativy ostatních členů zastupitelstva, zvládnout všechny své povinnosti při řízení obce a zároveň vyvíjet další aktivity pro rozvoj obce. O pořádání společenských akcí ani nemluvě.

A právě s touto myšlenkou jsem začal oslovovat lidi na kandidátku VpS, aby vznikla skupina lidí, kde bude každý svou samostatností a aktivním přístupem zásadním přínosem pro sdružení a v případě úspěchu ve volbách i pro obec. Pokud se rozhlédneme kolem sebe a podíváme se na stav obecního majetku, silnic, chodníků a dalších věcí, pak mi jistě dáte za pravdu, že dosavadní řízení obce brzdí její rozvoj!

Vize pro Skalicko

Myslím, že se nám povedlo sestavit kandidátku dle našich představ a dodržet tím původní myšlenku.

Ve sdružení jsou:

 • zástupci jednotlivých obcí
 • zástupci školy a školky
 • členové všech místních spolků
 • členové sportovního oddílu a Sokola

Lidé, kteří mají:

 • zkušenosti s vedením lidí i firem
 • praktické zkušenosti s účastí ve výběrových řízeních
 • zkušenosti s čerpáním dotací
 • vzdělání i praxi v oblasti architektury, ekologie, ekonomiky apd.

A především jsou to lidé, kteří jsou ochotni věnovat svůj volný čas pro obec a Vás, spoluobčany!

Tímto složením je zajištěno, že každá zde žijící skupina lidí může mít své zástupce na obci, hájící jejich zájmy.

Jsem přesvědčený, že tato myšlenka řízení obce je správná, a jelikož všichni chceme žít v pěkném prostředí, chceme, aby bylo postaráno o naše děti i naše rodiče, chceme se bezpečně pohybovat kolem svých domovů a chceme mít možnost se přímo podílet na změnách i vzhledu obce, proto pevně věřím, že seskupení Vize pro Skalicko dostane Vaši dostatečnou podporu, aby bylo možné dát naší myšlence život!

Snad se mi podařilo v předchozích pár větách vysvětlit zásadní rozdíl mezi Vizí pro Skalicko a ostatními kandidujícími sdruženími, které jsou postaveny pouze na jednom či dvou lídrech.

Za VpS

4 komentáře

 1. Ivona Havelková 29.9.2018
  • Jakub Hlavatý 29.9.2018
 2. Martina Studzinská 28.9.2018
  • Jakub Hlavatý 29.9.2018

Instagram