Aktualita STŘÍBRNÁ SKALICE

Kanalizace Stříbrná Skalice – III. etapa

Koncem loňského roku byla podepsána smlouva se zhotovitelem III. etapy odkanalizování obce Stříbrná Skalice. Práce tak mohou začít a první část (stoka A) by mohla být dokončena ještě v tomto roce. Výsledná cena celé akce bude o 30 mil. Kč vyšší, než se očekávalo. Realizace projektu, který přispěje k zlepšení životního prostředí (především k čistotě Jevanského potoka), je důležitým předpokladem pro další rozvoj obce a v neposlední řadě může pomoci ke snížení ceny stočného pro obyvatele obce.

 

CO JE CÍLEM III. ETAPY

Stavba řeší rozšíření kanalizační sítě v obci Stříbrná Skalice do dosud neodkanalizovaných lokalit. Celková délka navržené kanalizace je 8 996,5 m. Projekt zahrnuje výstavbu podtlakových kanalizačních řadů, včetně domovních přepouštěcích šachet, výstavbu podtlakové stanice VS1 (včetně přípojky nn, komunikace, oplocení atd.) a výstavbu kanalizačního výtlaku z podtlakové stanice. Navrhovaný kanalizační systém bude napojen v několika místech na stávající kanalizaci v obci.

 

KUDY KANALIZACE POVEDE

Celá etapa je rozdělena do 3 částí, tzv. stok A, B a C.

Stoka A vede ulicemi Za Nouzovem, Pod farou, V Podhradí, Ke Štolám, Hornická, Hrnčířská, K Radnici, Na Hradě, V Betlémě, Na Čapík a U Hřiště. U fotbalového hřiště pak bude vybudována přečerpávací stanice, napojená na stávající čističku Na Blatinách.

Stoka B řeší lokalitu za hřbitovem, osadu U Jakuba a osadu Spálený.

Stoka C bude odvádět odpadní vody z části osady Na Hradcích.

 

ČASOVÝ HARMONOGRAM

lokalitazačátek pracíkonec prací
stoka Aleden 2020prosinec 2020
stoka Bleden 2021červen 2021
stoka Cleden 2021srpen 2021

Předpokládaný začátek výkopových prací je 15.3.2020. Předání dokončené stavby je plánováno na prosinec 2021.

 

KOLIK TO BUDE STÁT

30.12.2019 byla podepsána smlouva o dílo na výstavbu “Kanalizace Stříbrná Skalice – III. etapa” mezi naší Obcí a „Stříbrná Skalice – kanalizace“, Vedoucí společník OHL ŽS, a.s. a Společník TELSIGservis, spol. s r.o.. za cenu necelých 73.368.000,- Kč.

Nutné bylo také podepsat smlouvu na TD a BOZP. Tuto zakázku ve výběrovém řízení vyhrála společnost Kittlik s.r.o., za cenu 1.188.000,- Kč.

Celá akce tedy bude obec stát přibližně 74,5 milionu Kč.

V projektové dokumentaci z března 2019 se počítalo s celkovými náklady na výstavbu 43.765.700,- Kč. Rozpočet obce bude tímto projektem zatížen více než se předpokládalo, a proto je dobré, že se obec zatím nepustila do jiných větších projektů, které by ji výrazně zadlužily.
Financování III. etapy kanalizace by, dle slov starosty Šmieda, mělo být následující:

Dotace30.000.000,-
Obecní kasa24.000.000,-
Úvěr20.000.000,-

 

JAK BUDE OVLIVNĚNA CENA STOČNÉHO

Realizace III. etapy kanalizace by mohla příznivě ovlivnit výši stočného v naší obci. Jak a co pro to budou muset samotní občané udělat, se dočtete brzy v článku, který  připravujeme.

 

*Veškeré částky a mapy jsou pouze orientační. Podrobné informace jsou k dispozici na OÚ Stříbrná Skalice nebo na veřejně dostupných zdrojích.

0 0 vote
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Petr
4 měsíců před

Dobrý den,
co když nová kanalizace končí cca 50m od naší parcely?
Jak se můžeme napojit?

Dominik Matouš
Admin
4 měsíců před
Reply to  Petr

Dobrý den, tento dotaz musíte zaslat na obec. Bohužel již nemáme aktuální informace o dění. Většinu si tak nějak řeší osobně pan starosta.

Veronika
Veronika
1 rok před

Dobrý den, je v plánu přívod vodovodu a kanalizace na Cihelnu? Dekuji, Veronika H.

Filip Smolík
Filip Smolík
1 rok před
Reply to  Veronika

Dobrý den. Já osobně nemám informaci, že by se plánovala voda nebo kanalizace tímto směrem.

Veronika
Veronika
1 rok před
Reply to  Filip Smolík

Moc děkuji za informaci. VH

Petr
Petr
1 rok před

Dobry den vsem, prosim je v planu take privod vodovodu a kanalizace do chatove oblasti na Capiku?
Dekuji.
S pozdravem Petr H.

Filip Smolík
Filip Smolík
1 rok před
Reply to  Petr

Dobrý den. Dotaz ohledně vodovodu na Čapík byl vznesen na jednom z posledních veřejných zasedání v minulém roce. Starosta odpověděl, že to není v plánu. Předpokládám, že v krátkodobém horizontu se nebude uvažovat ani o kanalizaci. I vzhledem k tomu, že Obec bude v blízké budoucnosti realizovat několik projektů, které výrazně zatíží její rozpočet (kanalizace III. etapa, chodníky v rámci nového průtahu obcí, nutné investice do budovy ZŠ).

Petr
Petr
1 rok před
Reply to  Filip Smolík

Moc děkuji za odpověď.
S pozdravem Petr H.

Instagram