STŘÍBRNÁ SKALICE

Monitorování volebních místností

Chceme podpořit důvěru občanů týkající se průběhu komunálních voleb. Navrhujeme proto monitorování volebních místností v čase mimo samotné volby, to znamená od pátečních 22 hodin do sobotního rána tak, aby nebylo zasaženo do osobních práv volících občanů.


Vážený pane starosto,

i díky médiím jsme zaznamenali jistou nedůvěru veřejnosti týkající se možnosti ovlivňování výsledků komunálních voleb.
Z tohoto důvodu jako doplňující opatření navrhujeme monitorování volebních místností a to v časovém úseku 5.6 od 22.00 do 6.6 do 8.00. (tzn. mimo volební čas)

Pevně věřím, že toto opatření je v zájmu všech kandidujících sdružení nezávislých kandidátů a hlavně v zájmu našich občanů v těchto komunálních volbách!

Proto žádám součinnost obce. Předpokládám, že volební místnosti jsou majetkem obecním, pak je nutné k navrhovanému opatření písemný souhlas vlastníka. Dále je nutné zajistit písemný souhlas členů volebních komisí v rámci zásahu do osobních práv.

Prosím tedy o vystavení souhlasu jako vlastníka objektů k tomuto monitorování a dále Vás prosím o předložení souhlasu všem členům volebních komisí.

Po obdržení souhlasných stanovisek, prosím o odeslání na mou adresu. Po té nainstalujeme zařízení do volebních místností.

Vzhledem tomu, že se jedná o naši iniciativu pro podporu důvěry občanů, veškeré náklady spojené s instalací a provozem monitorovacích zařízení budeme financovat z našich osobních zdrojů a obec ani ostatní kandidující strany s tímto nebudou mít žádné finanční náklady. Dále Vás chci ujistit, že při instalaci zařízení, nebude nijak stavebně zasahováno do objektů a objekty po následné demontáži nebudou mít žádné známky poškození. Samotná montáž a i demontáž zařízení trvá maximálně 5minut, proto nikterak nenaruší samotný průběh voleb.

Upozorňuji Vás, že tato žádost bude uveřejněna na našich stránkách, pro informovanost našich občanů.

Navržené opatření je konzultováno a písemně odsouhlaseno Krajským úřadem Středočeského kraje.

Předem Vám velice děkuji za Vaši rychlou reakci

S přátelským pozdravem

Dominik Matouš
Člen sdružení VpS (Vize pro Skalicko)
602158355
Matous.dominik@seznam.cz

0 0 vote
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Instagram