První číslo Skalických novin se připravuje!

Je to tady! Po zhruba čtyřtýdenním tvůrčím boji pětičlenné redakční rady ve složení: Jakub Hlavatý, Marie Studničková, Jiří Bernat, Jaroslav Bartůněk, Dominik Matouš, paní Věrka Drozdová jako poradkyně a zásobovatelka zajímavými náměty a mojí maličkosti se rýsuje první obnovené vydání skalických novin.

Co se v nich dočtete?

Třeba o tom, že v 90. letech skalické noviny vycházely každý měsíc, že velkou zásluhu na tom měla právě paní Drozdová, která o tom všem bude vyprávět v rozhovoru. Také se dozvíte o průtahu Stříbrnou Skalicí a o změnách, které nás v souvislosti s jeho výstavbou čekají.  Ohlédneme se za adventními a vánočními akcemi v našich obcích i v místním kostele, oslavíme společně se Sokoly 115. výročí jejich vzniku. Svoje problémy ale i úspěchy popíše základní i mateřská škola. Skaličtí hasiči zhodnotí uplynulý rok, stejně tak učiní i fotbalisté a šachisté. Dočteme se tu i o příčinách vzniku skalického Okrašlovacího spolku. Možná už můžu předem prozradit alespoň to, že tou hlavní příčinou byl lom na Marjánce. Svoji loňskou činnost tu také zhodnotí spolek Život v Hradci a okolí a obyvatelé Kostelních Střimelic. O archeologických nálezech stříbrných mincí v Kostelních Střimelicích nás bude informovat Jiří Bernat.

Hradové Střimelice bude v tomto čísle reprezentovat obchůdek s výbornými masnými a uzenářskými výrobky pana Jiřího Heřmana. Ano, děláme mu reklamu. Pokud byste o podobnou reklamu měli také zájem, oslovte nás. Máte-li dojem, že jsme o něčem podstatném nebo pozoruhodném zapomněli napsat, napište o tom vy a my váš článek uveřejníme, popřípadě upozorněte na zajímavý námět a my se jej pokusíme nějak dotvořit. Pište na: skalickenoviny@gmail.com.

Pokud jste neměli čas sledovat zasedání zastupitelstva, najdete na stránkách skalických novin alespoň stručný výtah toho nejdůležitějšího z  nich.

Najdete zde také všelijaká praktická doporučení  a důležité kontakty na představitele obce, doporučení jak správně třídit odpad, pozvánku na akci Čistá řeka Sázava a na jiné kulturní i sportovní události, které se budou konat na jaře.

Zkrátka bude na co se těšit. V brzké době objevíte první výtisk ve své poštovní schránce.

Za celý redakční tým

Martina Studzinská

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.