Rekonstrukce otopného systému ZŠ S.Skalice

Není velikým tajemstvím, že kotel v základní škole S. Skalice je v havarijním stavu a svá léta má již dávno za sebou. Na potřebu rekonstrukce otopného systému ve škole již v minulosti upozorňovalo vedení školy, někteří zastupitelé a původní stavební výbor.

Důvodem potřeby rekonstrukce je hlavně zajištění bezpečnosti dětí i zajištění potřebného komfortu k výuce dětí, kdy třídy jsou přetopené. Dalším důležitým důvodem je i ekonomika provozu a zamezení znečišťování ovzduší v zimním období.

Z uvedených důvodů bylo zastupiteli VpS  už v prosinci 2018 toto téma otevřeno na zastupitelstvu a byl pověřený stavební výbor pod vedením D. Matouše k zajištění prvotních návrhů rekonstrukce s ohledem na vstupní a provozní náklady. Podklady byly D. Matoušem předány a představeny na pátém zase v březnu 2019. Zastupitelstvo se na základě prvotních podkladů dohodlo a odsouhlasilo rekonstrukci otopného systému s použitím tepelných čerpadel. Na tomto zasedání byl na návrh starosty bez udání důvodu odvolán stávající stavební výbor a dalším pokračováním příprav rekonstrukce byl pověřený nový výbor již pod vedením Z. Zelíka.

Postupně se připravil projekt, energetický audit a mělo dojít k podání žádosti o dotaci a vyhlášení VŘ na rekonstrukci.

Zarážející bylo, že 28.11.2019 na 11tém zasedání sám pan Zelík vznesl dotaz na vedení obce, kdy bude vyhlášeno ono VŘ na dodavatele kotle s obavou, aby se vše stihlo do léta. Odpověď pana starosty byla, že VŘ bude vyhlášeno do konce roku 2019.

Na 13tém zasedání 30.12.2019 se zeptal pan Matouš proč nebylo VŔ vyhlášeno. Odpověď pana starosty, že byl úřad zaneprázdněný vyřizováním projektu III. Etapy kanalizace.

Máme 25.6.2020 a za týden začínají letní prázdniny. Výsledek je ten, že do dnešního dne nebylo VŘ vyhlášeno a pravděpodobně nebyla podána ani žádost o dotaci. Mezi tím se bez vědomí zastupitelů zahájila rekonstrukce radnice na náměstí, bez projektu, rozpočtu, památkářů, výběrového řízení…kde vzniká nová kancelář našeho pana starosty.

Jedná se o názornou ukázku priorit …..

 

0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments