STŘÍBRNÁ SKALICE

Tak nám bohužel zavřeli restauraci Na Radnici

Restaurace Na Radnici, která je majetkem obce, bohužel opět zavírá. Důvodem jsou neustálé kontroly hygieny, která poukazovala na to, že některé prostory v zázemí restaurace nejsou k daným účelům zkolaudovány. Jednání mezi vedením obce a nájemcem o nutných investicích do provozu restaurace, a tudíž do obecního majetku, k zachování jejího provozu, narazilo na silnou nevůli pana starosty, jakkoliv provoz podpořit.

Stejně tak se nepodařila investice v podobě výtahu na pivo, kterou nabídl uhradit pivovar, ale za podmínky minimálního odběru piva po dobu tří let. Vzhledem k tomu, že je zde nájemní smlouva uzavírána na jeden rok a měla končit v říjnu 2019, rozhodl se nájemce do provozu již nadále neinvestovat a provoz raději uzavřít.

Restaurace bude údajně znovu nabídnuta k pronájmu, ale za výrazně vyšší měsíční nájem. Po minulých zkušenostech však můžeme očekávat, že obecní restaurace na náměstí zůstane uzavřena, protože požadovat vysoký nájem za nevybavenou restauraci, s nezkolaudovanými prostory důležitými pro provoz, je nesmyslný. Je třeba dodat, že většina vybavení kuchyně i samotné restaurace (stoly, židle atd) jsou v majetku nájemce.

Osobně si myslím, že hospoda na naší Radnici patří a obec by měla udělat vše proto, aby zde fungovala i v budoucnu.

0 0 vote
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
VpS
VpS
2 let před

A chybět bude pravděpodobně dál. Požadovaný nájem 10tis/měsíčně, požadovaná kauce a nutnost investice do vybavení odhadem 200-300tis (pokud by měla fungovat kuchyně) nám napovídají, že se zájemci hrnout nebudou.

Wodan
Wodan
2 let před

Chybí nám velice….

Instagram