Tak nám bohužel zavřeli restauraci Na Radnici

Restaurace Na Radnici, která je majetkem obce, bohužel opět zavírá. Důvodem jsou neustálé kontroly hygieny, která poukazovala na to, že některé prostory v zázemí restaurace nejsou k daným účelům zkolaudovány. Jednání mezi vedením obce a nájemcem o nutných investicích do provozu restaurace, a tudíž do obecního majetku, k zachování jejího provozu, narazilo na silnou nevůli pana starosty, jakkoliv provoz podpořit.

Stejně tak se nepodařila investice v podobě výtahu na pivo, kterou nabídl uhradit pivovar, ale za podmínky minimálního odběru piva po dobu tří let. Vzhledem k tomu, že je zde nájemní smlouva uzavírána na jeden rok a měla končit v říjnu 2019, rozhodl se nájemce do provozu již nadále neinvestovat a provoz raději uzavřít.

Restaurace bude údajně znovu nabídnuta k pronájmu, ale za výrazně vyšší měsíční nájem. Po minulých zkušenostech však můžeme očekávat, že obecní restaurace na náměstí zůstane uzavřena, protože požadovat vysoký nájem za nevybavenou restauraci, s nezkolaudovanými prostory důležitými pro provoz, je nesmyslný. Je třeba dodat, že většina vybavení kuchyně i samotné restaurace (stoly, židle atd) jsou v majetku nájemce.

Osobně si myslím, že hospoda na naší Radnici patří a obec by měla udělat vše proto, aby zde fungovala i v budoucnu.

0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
VpS
VpS
2 let před

A chybět bude pravděpodobně dál. Požadovaný nájem 10tis/měsíčně, požadovaná kauce a nutnost investice do vybavení odhadem 200-300tis (pokud by měla fungovat kuchyně) nám napovídají, že se zájemci hrnout nebudou.

Wodan
Wodan
2 let před

Chybí nám velice….