Upozornění – pomník

Na příkaz pana starosty bylo odstraněno zabezpečení pomníku nad náměstím ve Stříbrné Skalici.
Žádáme všechny, aby se zbytečně v okolí pomníku nezdržovali, neboť dle platného znaleckého posudku je tento pomník ve špatném technickém stavu.

Toto není žádný tzv. politický boj. Držte se svého zdravého rozumu a i kdyby bylo pouze desetiprocentní nebezpečí, že se může něco stát, je hloupé a zbytečné tomuto nebezpečí kohokoliv vystavovat.  

Upozorněte prosím své okolí na tuto skutečnost. Snažíme se podnikat další kroky k zajištění bezpečnosti.


Průběh:

  • Na základě upozornění některých spoluobčanů a zástupců ZŠ na nestabilitu pomníku, byl požádán tehdejší pan starosta Procházka o jeho zabezpečení. Ten obratem vyhověl a nechal naistalovat zábrany. 
  • Po komunálních volbách 2018 se nové zastupitelstvo domluvilo, že pro zjištění skutečného stavu nechá vypracovat znalecký posudek na stav pomníku.
  • Vypracovaný znalecký posudek potvrdil obavy o špatném technickém stavu a připustil možnost ohrožení. 
  • Většina zastupitelů se shodla na tom, že než se domluví konečné řešení, bude pomník ohrazen zábranami a cedulkami s výstrahou. 
  • Přesto nechal současný starosta Šmied zábrany odstranit, čímž zbytečně vystavuje veřejnost a hlavně děti zbytečnému nebezpečí. 
  • Na 6. zasedání pan starosta na námi položený dotaz veřejně oznámil, že zábrany nechal odstranit na svou osobní odpovědnost a vracet se k pomníku nebudou!

 

0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments