Vize pro Skalicko? Energie, která se nezastaví

Pokud se někdo domníval, že letošní kampaň před komunálními volbami na Stříbrnoskalicku bude procházka růžovou zahradou s několika plakátky na zastávkách, na jejímž konci bude poklidné odemčení volebních místností, velice se mýlil.

Iniciativa a energie lidí, kterým došla trpělivost se současným stavem a vedením obce se dostala až k nám do Hradce. Těmito lidmi, konkrétně Dominikem Matoušem a Filipem Smolíkem, jsem byl kontaktován ohledně kandidatury v letošních komunálních volbách někdy v polovině června tohoto roku. Oslovili mě jako člověka, který na svých internetových stránkách s některými kroky obce již několik let polemizuje. Na jejich nabídku účasti ve volbách a pomoc se sestavením kandidátky jsem okamžitě kývl a doporučil další osoby ze svého okolí. Podobně učinili i oni a třinácti členná kandidátka byla do čtrnácti dnů hotová.

Vize pro Skalicko

Věci se daly poměrně rychle do pohybu, proběhla registrace sdružení nezávislých kandidátů s názvem Vize pro Skalicko, začal se koncipovat program, webové stránky, tištěné materiály. Vše jsme si od A do Z připravovali sami. Žádní sponzoři, žádná reklamka.

S přibývajícím časem přicházely nové nápady, plány do budoucna, energie z nás doslova prýštila. Nastartovala se tak chemická reakce, která neskončí-li úspěchem v letošních volbách, přetaví se s absolutní jistotou do vzniku nového spolku. Spolku lidí otevřených diskusi o obecních tématech jak s odborníky, tak i s běžnými lidmi, občany. Spolku lidí rozhodnutých pracovat.

Čas změny

Ani v nejmenším nepochybuji, že nastal čas změny. Jak razantní bude, záleží jen a jen na Vás, na voličích. Kandidáti našeho uskupení Vize pro Skalicko jsou v případě, že se stanou zastupiteli, nakloněni spolupráci pro dobro naší obce. Každý z nás je osobnost samostatně uvažující, samostatně jednající. Jeden tvrdohlavější, druhý méně. Jdeme však do voleb jako tým. Tým lidí, kteří se v případě úspěchu zavázali, že budou ctít nastolenou linii, učinit naši obec otevřenější, komunikativnější, opravenější, bezpečnější, prostě lepší, než je tomu dnes.

Vize pro Skalicko průběžně na těchto stránkách www.skalicko.cz otevírá a bude otevírat různá témata k neduhům naší obce. Ať již je to stav naší základní školy, nakládání s komunálním odpadem, cenzuře ze strany obce či ke stavu obecního majetku. 

Volební kampaň

Lidmi ze současného vedení obce jsme byli osočeni z negativní a nefér kampaně. K tomuto tématu, neboť se mě bezprostředně týká, se musím vyjádřit. Toto osočení přišlo poté, co jsem publikoval svůj poslední článek na svých soukromých stránkách, ve kterém jsem shrnul důvody, kvůli kterým nemůžu volit současné vedení obce. Vzhledem k tomu, že jsem se v podobném duchu nevyjádřil poprvé, ale polemiku s vedením obce vedu jak na svých stránkách, tak i na jednotlivých zasedáních zastupitelstva již od roku 2011, nemůže být můj článek považován za vedení nefér volební kampaně. Kampaň totiž vedu již několik let.

Jakub Hlavatý

Přeji všem skalickým, střimelickým i hradeckým pohodovou volbu.

 

0 0 votes
Article Rating
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments